דסק ניגריה של משרדנו, מתווסף לדסק רוסיה, דסק סין, דסק צרפת ודסק מדינות ערב ומספק מענה כולל הן במישור המשפטי והן במישור העסקי, לאנשי עסקים, חברות ופרטיים, ישראלים המבקשים לחדור לרפובליקת ניגריה ולבצע על אדמתה עסקאות מכול סוג שהוא.

הדסק יודע להתחבר ללקוח הישראלי, להבין במדויק את צרכיו ולהביאו למצב בו הוא מממש כל מהלך עסקי על אדמת ניגריה. לטובת האמור, נהנה הלקוח הישראלי הן משירותי הדסק על אדמת ניגריה והן משירותים על אדמת ישראל בסניפי המשרד (סניף חיפה וסניף ר"ג) בדיסקרטיות ובמקצועיות נטולת פשרות. הכל לטובת הבטחת התנהלות עסקית חוקית ומנצחת, כזו המתיישבת עם האינטרס של איש העסקים הישראלי, במסירות ותוך מתן מענה למלא החוליות הנדרשות לטובת השלמת המהלך ולמימוש הפוטנציאל הגלום ברפובליקת ניגריה המתפתחת בצעדים חסרי תקדים.  

ניגריה – רקע כללי

ניגריה הינה רפובליקה פדרלית הממוקמת בחלקה המערבי של יבשת אפריקה, המונה 36 מדינות וטריטוריה פדרלית אחת, ובראשה עומד נשיא המכהן כראש המדינה וראש הרשות המבצעת. אוכלוסית המדינה מונה כ-182 מליון תושבים (הערכה מיולי 2015), כ-50% מהם בטווח הגילאים 15-54, והיא מדורגת כשביעית בגודלה בעולם. אוכלוסיית ניגריה ענייה ברובה כאשר כ-60% בלבד מתושבי המדינה מחוברים למים זורמים או זוכים לשירותי תברואה מינימליים. מרבית התושבים עוסקים בענף החקלאות אך הואיל ועיבוד הקרקע נעשה באמצעים פרימיטיביים, התפוקה נמוכה מאוד ומשמשת ברובה לפרנסת החקלאי ובני משפחתו בלבד. למרות עונייה הרב של האוכלוסיה, הנובע בעיקרו מניהול לקוי של כלכלת המדינה, ניגריה עשירה במשאבי טבע שהעיקריים מבניהם: נפט, פחם, זהב, כסף, עופרת, אבץ ובדיל.

ניגריה חברה בארגון המדינות המפיקות נפט העולמי (אופ"ק) וכ-95% מהכנסות המדינה במטבע חוץ נובעים מענף הנפט, המהווה גם 20% מהתוצר הלאומי הגולמי (התל"ג). עם זאת עתודות הנפט של המדינה אינן מנוצלות באופן יעיל ולכן אינן תורמות להעלאת רמת החיים של התושבים ולצמיחתה הכלכלית של המדינה, והתוצאה היא שמיעוט קטן בלבד באוכלוסייה נהנה מרווחי הנפט.

> התוצר המקומי הגולמי של המדינה (תמ"ג) הוערך בשנת 2015 בכ-1,105,000 מיליון דולר = מקום 22 בדירוג העולמי.

> שתי השפות המדוברות ביותר במדינה הן האוסה ואנגלית.

> בין ישראל וניגריה קיימים במשך שנים יחסים דיפלומטיים רשמיים (לישראל יש שגרירות רשמית באבוג'ה ולניגריה יש שגרירות רשמית בתל אביב), המובילים לשיתופי פעולה במגוון מישורים.

ניגריה - פוטנציאל עסקי

 • שוק עצום: מעל ל-180 מיליון תושבים היוצרים כוח קנייה אדיר.
 • שפע אוצרות טבע: מעודד נוכחות של חברות בינלאומיות הצורכות שירותים וציוד בסטנדרטים בינלאומיים גבוהים.
 • הניגרים נחשבים לבעלי אוריינטציה עסקית ורובם שולטים בשפה האנגלית.
   

שירותי הדסק המוצעים

הדסק משמש כ-One Stop Shop עבור ישראלים המבקשים לפעול בניגריה וכולל את מלוא השירותים הנדרשים מרגע כניסתם למדינה ועד למועד התחלת עבודתם, בשלושה מישורים עיקריים -

1. משפטי:

 1. ייעוץ וליווי משפטי שוטף ממשרדי DTKGC
 2. תכנוני מס, לטובת הבטחת התנהלות חוקית ושקופה, כזו המתיישבת עם הדין הישראלי והזר.
 3. עריכת הסכמים מסחריים, בהתאם למבנה העסקי העומד על הפרק.

2. עסקי/כלכלי:

 • חיבור אנשי עסקים ישראליים לאנשי עסקים ניגריים לטובת הפצה של תוצרת ישראלית ו/או לטובת קידום כל מהלך עסקי אותו מבקש איש העסקים הישראלי לקדם.
 • חיבור ללקוחות פוטנציאליים.
 • עריכת עבודות כלכליות כגון:
  1. ניתוח השוק הניגרי והתאמתו לפעילות המוצעת (מותאמים לדרישות הלקוח ולצרכיו).
  2. תוכנית עסקית, לטובת הבטחת חדירה מוצלחת ובעלות מינימאלית.
  3. בחינת היתכנות כלכלית.
    

3. לוגיסטי:

 • שירות טרום הגעה של איש העסקים הישראלי לתוך שטח ניגריה - הפקת מכתב הזמנה למדינה, הפקת ויזה, רכישת כרטיסי טיסה, השכרת רכב + נהג, הזמנת בתי מלון (כולל חבילת סלולר ואינטרנט) וגיוס מלווה.
 • חיבור למשרד "אינטרסים" מקומי שיילווה את הפעילות העסקית בתחילת דרכה ויספק לה את השירותים הבסיסיים הנדרשים לרבות: איתור לקוחות, שיווק ופרסום, הפעלת שירותי גביה, הפקת קטלוגים, איתור וגיוס כוח אדם מיומן ופיתוח עסקי.
 • רישום והקמת חברה מקומית.
 • התנהלות מול מערכת הגירה/קבלת מכסות עבודה.
 • הפקת רישיונות יבוא.
 • חיבור למערכת הבנקאית.


בראש הדסק עומדת גברת רווית ברקוביץ אשר מחזיקה בתואר ראשון בכלכלה ותואר שני במנהל עסקים (MBA) מטעם אוניברסיטת חיפה. לרווית וותק של מעל ל-25 שנים ככלכלנית, במהלכן כיהנה במגוון תפקידים בכירים בחברות תעשייתיות, חלקן בינלאומיות, מהמובילות בתחומן בארץ. בשנים האחרנות רווית עוסקת בתחום הייעוץ הכלכלי ועד לפני כשנתיים כיהנה כ-Manager בחברת הייעוץ של פירמת ראיית החשבון הבינלאומית BDO זיו האפט, בתחום המימון התאגידי. לרווית הידע, הניסיון המקצועי והקשרים האישיים והעסקיים הנדרשים על מנת להעניק ללקוחות המשרד את השירות והתמיכה הנדרשים במסגרת פעילות הדסק.

גברת ברקוביץ, בשילוב נציגי הדסק על אדמת ניגריה, ביחד עם צוות עורכי הדין, רו"ח וכלכלנים במשרדנו תפעל לטובת מתן מענה כולל לצרכים עסקים של ישראלים המבינים את הפוטנציאל הבלתי מוגבל בשוק הניגרי, אם לטובת החדרת תוצרת לתוך שטח אדמת ניגריה ואם לטובת ביצוע עסקאות בניגריה, יצוא מניגריה ועוד. הדסק מנוהל בפועל על ידי הגברת ברקוביץ בשילוב משרד מקומי ניגרי, בעל ניסיון מוכח של כעשור בייזום וניהול מהלכים עסקיים בניגריה. הגברת ברקוביץ, בשילוב עם הצוות בישראל ובניגריה, תדע לתן מענה מושלם לטובת קידום עניינו של איש העסקים הישראלי.

פרטים ליצירת קשר -

Feel free to reach out to us: Center Branch 03-6109100, Haifa Branch 04-8147500, Mobile 054-4251054

For personal meeting,
call 972-3-6109100

or complete the following information

Need a lawyer?

Call: 03-6109100 or fill in the details
אני מאשר/ת בזאת לדורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים והודעות, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור שבועי ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י לחיצה על מקש "הסרה" בכל דיוור שיישלח.